Warning! For a better experience, JavaScript should be enabled in your browser.

کنـــــــدر

2017/05/06

کنـــــــدر

کُندُر (Olibanum) گیاهی دارویی است از راسته افراسانان (Sapindales) که از شیره آن هم به عنوان خوشبو کننده استفاده می‌شود. شیره کندر را معمولاً با اسپنددانه می‌سوزانند . در عربی به آن صمغ معنوی گویند.

نام علمی این گیاه Boswellia thurifera یا B. sacra و همچنین B. carterii است. طعم این عصاره بسیار تلخ است.

در استان فارس به درختی که کندر از آن به دست می‌آید بَنه می‌گویند.

  • کاربردهای پزشک:

میوهٔ این گیاه را (که پوسته‌ای چرب دارد و به اندازهٔ یک نخود است) خام می‌خورند . همچنین در فارس میوه آن را میکوبند و غذایی به نام آب بنه از آن بدست می آورند . میوهٔ نرسیده و خام آن را بنه شک گویند که نوعی ترشی به همان نام از آن درست میکنند و با دانه های رسیدهٔ آن بنه شور درست میکنند که نوعی تنقلات است. همچنین ، کندر پس از جوشاندن به ماده‌ای به نام سقز تبدیل می‌شود که مانند آدامس حالت ارتجاعی دارد، با این تفاوت که سقز بعد از فرو دادن هضم می‌شود.

  • خواص کندر :

جویدن کندر مانند آدامس لثه را محکم می‌کند و بوی دهان را می‌زداید ، و روایت شده برای قطع ادرار و بلغم می‌توانید از آن مصرف کنید . از قدیم بر مصرف کندر، بویژه در زنان باردار و تأثیر آن روی حافظه نوزاد ، تأکید شده است . با توجه به تحقیقاتی که روی بیش از ۱۰۰ نفر از مادرانی انجام شده است که قبل از زایمان به مدت طولانی (۳ الی ۴ ماه) از کندر استفاده کرده‌اند، معلوم شد که مصرف بیش از حد آن موجب بیش‌فعالی کودکان آنها شده است ، اما مادرانی که به مدت یک ماه یا کمتر از کندر استفاده کرده‌اند کودکانشان بیش‌فعال نشده و همچنین از هوش بالایی برخوردارند.

امام علی (ع) می فرمایند : سه چیز هست که موجب قوای حافظه شود : ۱ـ خواندن قرآن ۲ـ عسل ۳ـ کندر .